Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

kto wie gdzie kupić tarczę kotwiczną do O1?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • kto wie gdzie kupić tarczę kotwiczną do O1?

    I tak oto od wczoraj mam "nową" po regeneracyjną przepustnicę ale oryginalną z VDO.



    Wymontowana ze skody była zwarta na potencjometrze. Producent VIKA.

    Objawy nie były jakoś bardzo bardzo mocno odczuwalne ale jednak były.
    Czasami na zimnym problemy z odpalaniem (auto gasło), jakieś delikatne falowanie obrotów. Po rozgrzaniu się silnika obroty ustawiały się na 1100 i ani drgnęły.

    Podczas przyspieszania w pierwszych sekundach lekko odczuwalne było jak gdyby mułowate zbieranie się auta i przy powolnym i delikatnym zdejmowaniu nogi z gazu w końcowej fazie potrafił wyłapać małą "kaczkę"

    Adaptacja była nie możliwa do przeprowadzenia, gdyż błąd związany z przepustnicą był nie do wykasowania.

    Decyzja prosta - wymiana. Nowa i oryginalna do tego silnika nie jest łatwa do zdobycia, co mnie zaskoczyło. Silnik nie jest jakimś wynalazkiem,wręcz jest wszechstronnie stosowany w grupie VAG w wieloletnim okresie produkcji VW, Audi i Skody, no ale...

    Oczywiście zamienników na rynku jest od groma, ale ja jakoś bardziej jestem przekonany do kupna oryginalnej, po regeneracji od dobrej firmy (znalezionej i polecanej na forum Octavia Klub Polska) niż kupno zamiennika.

    Pierwsze wrażenia po wymianie..
    - noooo Panie... Bajka! A tak bardziej serio - uruchamianie silnika jest bez problemowe. Obroty na biegu jałowym po rozgrzaniu na 900. Subiektywne odczucie żwawszego i dynamiczniejszego zbierania się silnika w czasie przyspieszania. Brak szarpnięć, czkawek i skoków. Jakichkolwiek.

    Sądzę, że wymiana może mieć nie tylko wpływ na dynamikę jazdy ale również może mieć wpływ na zmniejszenie ilości spalanej benzyny, co okaże się w najbliższej przyszłości, choć i tak tragedii nie było, gdyż do tej pory przejechane 100 km w cyklu mieszanym kosztowało mnie ok 35 zł..

    I kolejna mała zmiana

    Gadżet w stylu mała rzecz a cieszy!



    Ponieważ nie lubię jakiś przetarć na mieszkach postanowiłem zainwestować w nowy.
    Stary nie był jakoś mocno zaczochrany, ale nowy bez jakichkolwiek przetrać wygląda moim zdaniem po prostu estetyczniej. Wymiana nie jest trudna, a sam zakup po przez znane portale aukcyjne to wydatek ok 20 zł.

    W przygotowaniu:
    Logo OCP na przedni grill <- to z gadżetów,
    Spa, maseczka woskowa <- to zaraz jak się cieplej zrobi i przestanie lać deszcz,
    nowe pantofelki na lato <- już kupiony nowy komplet, będzie zaraz po niedzieli
    i przymierzę się do wymiany kompletnego rozrządu zaraz po świętach.

    Po czym wpadną może dalsze dodatki i drobiazgi i co dalej?

    ... lać do baku, jeździć i cieszyć się bardzo fajnym szkodnikiem


  • #2
    kto wie gdzie kupić tarczę kotwiczną do O1?

    Cześć,

    Moją Skodę dopadła choroba - skorodowały tarcze kotwiczne. W ASO koszt tarcz jest spory, bo 370 zł za sztukę. Robi się niezła kwota, do tego jeszcze zestaw kołeczków...

    Prośba o pomoc gdzie można kupić tarcze w lepszych cenach (szukałem na Allegro i na Google, ale bez efektu).

    Moja Skoda to Octavia 1 1.9TDI 90KM z 2004 roku (po liftingu).

    Komentarz


    • #3
      Zapytaj np. konkon-a... może u niego dostaniesz.

      Forum - Octavia Club Polska

      Komentarz


      • #4
        W czeskich sklepach tego dużo. Zapytaj kolegę misiek^wro Forum - Octavia Club Polska jedzie do pepików 2 maja.
        Dzwoń, pytaj w DEKO Forum - Octavia Club Polska Bardzo dużo maneli biorą z Czech.
        O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
        O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
        =================================================

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X